Arden Grange Historie

Graham a Wendy Stephensovi založili tento rodinný podnik v roce 1981. Během 20 let se firma postupně rozrůstala.

Majitelé jsou známí pro své zkušenosti a odborné znalosti, které se týkají psího světa. Více než 30 let se zabývají chovem německých ovčáků, kteří na výstavách dosáhli významných úspěchů. Tyto znalosti, společně se snahou nabízet kvalitní krmivo pro psy vedly ke vzniku společnostem Leander International Pet Foods Ltd.

Společnost Leander Pet Foods začínala jako velkoobchod, který dodával chovatelské potřeby obchodům s chovatelskými potřebami, chovatelským stanicím a veterinářům. Do roku 1992 se Leander stal jedním z největších velkoobchodů krmiv pro domácí zvířata v Británii.

V září 1987 se společnost Leander International Pet Foods stala distributorem superpremiových amerických krmiv. Toto pomohlo výraznému rozvoji firmy i na zahraničních trzích, kde rovněž zaznamenala nemalé úspěchy. Distribuci těchto krmiv se společnost věnovala až do roku 1996, kdy vzniká krmivo vlastní produkce, známé v současné době pod značkou Arden Grange.

V roce 1998 byla zahájena produkce řady Arden Grange Classic, aby doplnila řadu stávajících výrobků. Tato řada nabízela spotřebiteli kvalitní krmivo za nižší ceny. Krmivo Arden Grange expanduje nejen na domácím trhu, ale je také dováženo do mnoha zemí, kde po něm roste poptávka. Od rozdělení na dvě řady krmení společnost upustila v roce 2005. Pro zákazníky rozdělením vznikala řada nejasností. Kupující se ptali na kvalitu, kdy jim zcela nebylo jasné, která řada krmiva Arden Grange je kvalitnější. Poté následoval logický krok, kdy byla upravená receptur, a obě řady byly sloučeny do jedné.

Moderní a svěží image značky vznikla pro znovuzahájení prodeje kočičího krmiva v listopadu 2005 a prodejem sjednoceného psího krmiva v březnu 2006. Hlavní výhodou nového balení je, že na přední a zadní straně jsou vyznačeny symboly, které pomohou kupujícím vybrat ten správný produkt pro jejich mazlíčka.

Celá řada Arden Grange používá jen ty nejkvalitnější ingredience, je hypoalergenní a neobsahuje umělá barviva, aromatické látky nebo chemické konzervanty. Tyto výrobky garantují nezávadné ingredience, vynikající stravitelnost a viditelně pozitivní vliv na celkový stav zvířete.

Arden Grange je proti testování na zvířatech. Naše záruka, spolu s naší firemní politikou, potvrzuje, že jsme nefinancovali a nikdy nebudeme financovat invazivní výzkumné projekty spojené s rozvojem a zdokonalováním výroby krmiv. Také bychom nebyli účastníky jakékoliv činnosti, která by mohla být považována za škodlivou či zranitelnou pro zvířata. Proto má Arden Grange záruku „netestováno na zvířatech“.